Czerwona blizna po oparzeniu

Witam Byłem dzisiaj u chirurga plastycznego na konsuatacji w związku ze swoim przebarwieniem barwnikowym na klatce piersiowej po oparzeniu sprzed 6 laty.Powiedział, ze on by tego nie ruszał, bo w tej okolicy może wyjść z tego większa blizna niż jest ale powiedział, ze mogę spróbowac przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej w miejsce blizny barwnikowej, zaznaczajac ze nigdy tego nie robił i nie wie jaki byłby efekt. Prosze o opinie jak sie pozbyć tego czerwonego przebarwienia.

Nie wydaje mi się by przeszczep tłuszczy zmienił sytuację po tylu latach, leczenie blizn pooparzeniowych jest mało efektywne, chyba że da się blizne wyciąć w całości