Czerwona i pionowa linia na prawej gałce ocznej

Mam problem z okiem, a mianowicie na prawej gałce ocznej jest widoczna czerwona pionowa linia dlugości mniej więcej 1cm, jakby bardzo poszerzone naczynie krwionośne. byłem u okulisty który stwierdził że albo jest to własnie takie naczynie albo kilka małych naczyń zwiniętych w coś takiego, nie stwierdził jednak jednoznacznie co to za schorzenie, powiedział że nie ma zagrożenia i nalezy to obserwować. Co powinienem zrobic w tej sytuacji?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Sugeruję pójść za radą okulisty i obserwować daną zmianę. W przypadku powiększenia zmiany, zmiany zabarwienia lub wylewu krwi należy skonsultować się ponownie z okulistą.