Czerwona i swędząca plama na penisie

dzien dobry mam pytanie od pewnego czasu mam wielkie plamy obok mego penisa nie na penisie tylko obok sa takie ogromne czerwone plamy nie uprawialem seksu bo mam 16 lat te plamy bardzo swnedzom i czasami je sie drapie a czasami normalnie jest wszystko ok wienc nie wiem jak to wyleczyc w jaki sposub masciom czy w naturalny sposub PROSZE O POMOC
16 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana zmiany mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem klasyczne podrażnienie, wynik alergii (np. na proszek/płyn do płukania), infekcji grzybiczej, bakteryjnej czy też wirusowej. Kluczowe dla postawienia konkretnego rozpoznania byłoby dokładne obejrzenie zmian. Proszę zatem porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Umożliwi to wdrożenie właściwego postępowania, co spowoduje ustąpienie zmian.