Czerwona i swędząca skóra w kroczu. Co to?

4 tygodnie temu kochałem się z koleżanką z zabezpieczeniem. Po 3 dniach miałem swędzenie i czerwoną skórę w kroczu po obu stronach. Nadal piecze i swędzi. Pozdrawiam, Marcin

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Od pojawienia się zmian minęło już sporo czasu i zmiany same nie ustąpiły. Prawdopodobnie konieczne jest włączenie leczenia, jednak żeby to uczynić konieczne jest najpierw postawienie rozpoznania. Przyczyną zmian opisywanych przez Pana może być między innymi infekcja (bakteryjna, wirusowa, grzybicza, lub ewentualnie pasożytnicza) mniej prawdopodobna jest nadwrażliwość na przykład na lateks.

Niestety nie napisał Pan nic o występujących zmianach na skórze (czy oprócz zaczerwienienia i świądu występują jakieś zmiany skórne pod postacią grudek, pęcherzyków, wykwitów). Bez badania lekarskiego i obejrzenia zmian nie da się postawić rozpoznania. Konieczna jest wizyta u dermatologa. Proszę nie zwlekać. Jeżeli potwierdzi się infekcyjne tło dolegliwości, wskazane będzie rozważenie leczenie także Partnerki.

Pozdrawiam