Czerwona i swędząca skóra w zgięciach łokcia u córki

Moja córka ma w zgięciach w łokciach dziwną skórę od paru dni , ona podejrzewa że jest to od balsamu którym sie posmarowała. Skóra tak jakby schodzi , jest czerwone , swędzi , po dniu robi sie szare . Ma to od czwartku na początku miała tylko na prawej ręce od wczoraj też na lewej jej sie to zrobiło . Co to może być i od czego tak naprawdę ? Jechać z nią do lekarza ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak najbardziej. Zmiany skórne musi zobaczyć lekarz, żeby był w stanie je ocenić i zdiagnozować. Bez badania klinicznego niestety nie da się wskazać możliwych chorób. Jest ich zbyt wiele.