Wysypka na nogach, plecach i brzuchu a leczenie

Dzień dobry. Od miesiąca mam czerwoną i swędzącą wysypkę na nogach, plecach oraz brzuchu. Staram się nie drapać, lecz jednak nie wytrzymuje i się drapię, co sprawia, że bardziej mnie swędzi. Na początku myślałam, że jest to alergia i brałam tabletki na alergię i zmieniłam proszek lecz to nie pomogło. Szczególnie dokuczliwa jest wysypka na nogach. Nie wiem co powinnam zrobić. Jaka może być przyczyna wysypki na nogach, plecach i brzuchu? Czy powinnam jeszcze poczekać i próbować poradzić sobie sama z wysypką na nogach, czy może od razu iść do lekarza? Lekarz jakiej specjalizacji będzie w stanie mi pomóc ze swędzącą wysypką na nogach? Czy potrzebne jest do niego skierowanie? Jakie kroki powinnam podjąć? Bardzo proszę o radę, co zrobić z tą swędzącą wysypką na nogach, plecach i brzuchu? Proszę o pomoc i dziękuje z góry za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku długo utrzymujących się objawów nie ustępujących po zastosowaniu leków antyalergicznych wskazana jest wizyta u specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.