Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona, piekąca i swędząca skóra na twarzy przy stosowaniu Klindacin T oraz Epiduo

Mam 15 lat i ostatnio poszłam do dermatologa ,ponieważ mam problemy z trądzikiem .Lekarka zapisała mi Klindacin T na ranne stosowanie , a także Epiduo na noc .Stosuje się do zaleceń już kilka dni i niektóre miejca na twarzy są bardzo czerwone ,pieką oraz swędzą. Moje pytanie brzmi: Czy to nie zamocne leki (antybiotyk) dla 15-latki ? Co powinnam zrobić ,aby jak najszybciej się polepszylo?
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na reakcję nadwrażliwości na stosowane leki. Powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty dermatologa, który oceni sytuację. W razie konieczności lekarz dokona modyfikacji terapii.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, takie objawy często występują po zastosowaniu Epiduo. Należy kontynuować terapię przez kolejne dni. Powinny samoistnie ustąpić jeśli nie to zmniejszamy częstotliwość stosowania do 2-4 dni w tygodniu. Na dzień polecam kosmetyki nawilżające do cery trądzikowej np. La Roche Posay lub Biodermy. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy