Czerwona plama i krosta obok pieprzyka

Witam. wyskoczyły mi dwa duże syfy na twarzy. Jeden z nich zaraz obok pieprzyka. zaczęłam dusić oba syfki i smarowałam maścią cynkową oraz pastą do zębów w celu wyszuszenia. I wczoraj wpadłam na pomysł żeby amolem natrzeć syfki aby szybciej mi zniknęły. Więc zamoczyłam waciki w amolu i przyłożyłam do tych miejsc i mimo pieczenia trzymałam nadal. No i dzisiaj w jednym miejscu mam plame czerwona jakby oparzenie a w okolicy pieprzyka krosta zrobiła mi się jakby ropna. Co mam zrobić. Proszę o radę

Proszę przede wszystkim nie eksperymentować ze swoją skórą smarując ją różnymi "wynalazkami". To miejsce proszę oczyścić, smarować np. maścią lub żelem z arniką i powinno się wygoić. Prawdopodobnie nadkaziła Pani zmiany i toczy sie proces zapalny. Gdyby stan zmian się pogarszał lepiej zgłosić się do gabinetu lekarskiego.