Czerwona plama na piszczeli u mężczyzny

mam czerwoną,lekko wypukłą,gładką w dotyku,niebolesną,dobrze odgraniczoną, nieswędzącą plamę na piszczeli, 3x3 cm, brzegi nieregularne. Środek plamy jest ciemniejszy, jakby fioletowy.Pojawiła się nagle. Od początku (dwa dni)nie zmienia swoich rozmiarów. 29 lat,mężczyzna-mam bezobjawową astmę-możliwe,że atopową.Nie przyjmuję żadnych leków.Nie używałem żadnych nowych kosmetyków itp.Nie miałem urazu i nic mnie ugryzło w ostatnim czasie. W rodzinie brak chorób.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję udać się do dermatologa. Zmiana może powstawać w wyniku zapalenia skóry - atopii. Nie mniej jednak warto skontrolować ją u specjalisty.