Czerwona plama na szyi oraz plamki w okolicy intymnej i na podbrzuszu

2 tygodnie temu pojawiła mi się na szyi czerwona plamka, z czasem się powiększała i zaczęła łuszczyć od środka, teraz ma 4 cm, jest blada, ale dalej widać otoczkę. Ne miała takich łusek jak w łupieżu różowym. Z kolei 3 dni temu pojawiło się dużo czerwonych plamek w okolicach intymnych, na podbrzuszu, a potem na brzuchu i klatce piersiowej. Nie swędzi mnie to. Z tych starszych zaczyna schodzić skóra od środka, jak w tej macierzystej. Nie mam w domu zwierząt. Co to może być ? Co robić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem POZ lub specjalistą dermatologiem, który podczas bezpośredniej wizyty oceni zmiany oraz wdroży właściwe postępowanie. Najbardziej prawdopodobne jest jednak podłoże alergiczne lub infekcyjne.