Czerwona plama na żołędzi penisa po zażywaniu antybiotyku

Od kilku dni na żołędziu mam czerwoną plamę wielkosci 50 groszy. Nie boli. Jestem zaniepokojony. Niedawno skończyłem jeść antybiotyk na opuchliznę na palcu. Zacząłem stosować mydło do higieny intymnej. Co z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana może być wynikiem infekcji grzybiczej llub jest reakcją na nowy środek higieniczny. W pierwszej kolejności sugeruję odstawienie tego środka, jeżeli objawy nie ustąpią proszę zastosować maść przeciwgrzybiczą np Clotrimazol.