Czerwona plama po leczeniu drożdżycy żołędzi penisa

Witam! Po leczeniu drozdzycy zoledzi wciąż została czerwona plama (ok 1,5x0,5 cm na gorze zoledzi), a na dodatek po zaprzestaniu stosowania maści (tj Travocort, Borasol) zoladz stał się niesamowicie suchy i napletek oraz zoladz jeszcze bardziej się zaczerwienienily. W dodatku w międzyczasie podtarlem sie papierem do krwi i od tego czasu (jakieś 1,5-2tyg) utrzymuje się lekki, bardzo lekki swiad odbytu. Co to może być? Da się jakoś zaradzić bez wizyt u lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić odpowiednie postępowanie konieczne jest badanie lekarskie. Co do swiadu odbytu być może są to hemoroidy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Natomiast co zmian na penisie konieczna jest wizyta u dermatologa.