Czerwona plama w obrębie łydki a możliwe przyczyny

Witam, zorientowalam sie 6 dni temu ze wyskoczyla mi czerwona plama na lydce , pomyslalam ze to ugryzienie przez owada jednak codzien rumien sie powiekszal. Aktualnie rumien jest szeroki na 9-10 cm troszke zbladl lecz w nim jest drugie kolo ciemniejsze sine z obwodka czerwona. Plama jest ciepla,swedzi. Dwa dni po tym zorientowalam sie, ze mam druga plame na tej nodze pod kolanem natomiast ona jest cala czerwona i swedzi. Co to moze byc? Martwie sie .

Proszę się zastanowić czy kojarzy Pani te objawy z jakimiś sytuacjami , być może kontakt z roślinami lub nowe kremy ,inna dieta?
Proszę natłuszczać skórę i pić wapno. Konieczna też jest konsultacja lekarz rodzinny,dermatolog oraz zlecenie odpowiednich badań.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska