Czerwona plamka na skórze nad piersią

Witam. Ostatnio zauważyłam czerwoną plamkę pod piersią. Nie swędzi, nie boli, tylko sucha skóra lekko z niej schodzi. Myślałam że to odparzenie smarowałam sudocremem lecz plamka w żadnym stopniu nie znika. Na brzuchu z kolei pojawiły się mniejsze plamki oraz chrostki czerwone swędzące i ogólnie czuje jakby to było jakieś uczulenie. Co to może być proszę o jakąś poradę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany mogą mieć podłoże zarówno alergiczne jak i infekcyjne (np. wyprzenia). Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz wdroży właściwe leczenie.