Czerwona plamka pośrodku pola widzenia, zespół suchego oka i wada wzroku u 20-latka

Dzień dobry, mój problem polega na tym, że na środku mojego pola widzenia widzę czerwoną plamkę. Plamka zachowuje się jak spirala z 3 gifa(http://en.wikipedia.org/wiki/Scotoma), czyli u mnie "rusza się w miejscu"(tak jakby to była kula 3d i się obracała). Przeźroczystość tej plamki też się zmienia, w dzień jest większa niż wieczorem. Byłem u okulisty, ale nic nie wykrył, tylko wadę -0,5. Dodatkowo mam lekkie objawy suchego oka. Dużo czasu spędzam przed komp. Proszę o pomoc, bo mnie to przeraża.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wysuszenie śluzówki oka może być spowodowane długotrwałym przebywaniem przed monitorem komputera. Warto zadbać o właściwe nawilżenie. Co do pojawiania się nieprawidłowości w obrębie pola widzenia to wskazana jest konsultacja neurologiczna oraz ponowna wizyta u okulisty.