Czerwona pokrzywka na karku i krostki na łopatce

Witam. Mam problem ze zmianami na skórze na łopatce oraz na karku. Na karku pojawiła mi się czerwona pokrzywka, natomiast na łopatce krostki skupione na obszarze około 4cm x 4cm. Czy to jakaś alergia? Nie zmieniałam ostatnio żadnych kosmetyków ani proszku do prania. Proszę o poradę.

Witam. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na temat etiologii zmian bez przeprowadzenia bezpośredniego badania, reakcja alergiczna jest jak najbardziej prawdopodobna.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.