Czerwona skóra między odbytem a wejściem do pochwy u 9-letniej córki

Moja 9 letnia córeczka ma dziwny problem. Na skórze między odbytem a wejściem do pochwy tworzy się czasami jakby pęknięcie. Taka kreseczka czerwona, wygląda jakby skóra była pęknięta. To ją oczywiście szczypie przy myciu a także gdy robi siusiu. Po kilku dniach problem znika sam by po jakimś czasie, miesiąc - dwa, pojawić się znowu. Stosowałam Clotrimazol za radą pani doktor, ale problem trwa. Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją, choć nie mogę wykluczyć możliwości wystąpienia np szczeliny odbytu.