Czerwona skóra - przyczyny

Mam problem ze skórą twarzy. Już prawie 5 lat. Zaczęło się od zaczerwienienia na skroniach, później na brodzie i częściowo policzkach. Obecnie stan ten się nasilił, często też swędzi mnie szyja przy żuchwie. Środkowa część policzków zrobiła się biała, przy czym reszta twarzy jest zaogniona, szczególnie dokucza mi świąd na skroniach. Skóra w tych miejscach jest bardzo sucha, lekko łuszcząca. Rok temu zdiagnozowano u mnie trądzik różowaty, ale leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów. Odstawienie pewnych pokarmów mogących wywoływać alergię( papryka,ostre przyprawy itp.) też nie pomogło. Myję twarz płynami dermatologicznymi z apteki i też nie odczuwam ulgi. Bardzo proszę o pomoc!!!

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Obawiam się, że niestety nie jest w stanie udzielić Pani jednoznacznej informacji na temat przyczyny Pani dolegliwości. Konieczne jest bowiem obejrzenie skóry pod dermatoskopem.
Zaczerwieniona, sucha skóra może przypominać alergię, ale także inne stany chorobowe. Wskazana jest powtórna wizyta u dermatologa (być może warto udać się do innego specjalisty), który ustali przyczynę Pani zmian skórnych.
W przypadku problemów z rozpoznaniem wskazana będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który wykona Pani panel badań biochemicznych. Należy bowiem ustalić, czy nie ma Pani zmian dodatkowych. Czy nie ma Pani biegunek, bólu stawów, zaburzeń morfologicznych i innych. Niektóre choroby przewlekłe także manifestują się zmianami skórnymi.
Pozdrawiam.