Czerwona,sucha i bardzo miejsca skóra na dłoniach

Czerwona,sucha i bardzo miejsca skóra na dłoniach Dzień dobry mam duży problem z dłońmi. Od pewnego czasu są bardzo suche czerwone i gdy je smaruje by nie były suche to okropnie pieką. Nie wiem już co mam robić, żadnych płynów ani innych środków nie zmieniałam, zauważyłam że w tamtym roku gdy pojawia się jesień/zima też tak miałam ale dużo słabiej a teraz mam bardzo dużo i mocne plamy. Informacje dodatkowe: Nie przesyłam żadnych powaznych chorób. Nie przyjmuje leków na stałe ani nic w tym czasie. Jeszcze badani pod tym kontem nie robiłam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, powinna Pani odpowiednio zabezpieczać skórę dłoni. Starać się nie moczyć ich długotrwale w wodzie, stosować rękawice ochronne przy kontakcie z detergentami. Ponadto stosować kremy nawilżające i odbudowujące barierę naskórka. Na noc może Pani nakładać odpowiednie maski i rękawiczki bawełniane. Jeżeli mimo wszystko problem będzie się nasilał, powinna Pani skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.