Czerwona twarz i ręce podczas zmiany temperatury

Witam. Mam 33 lata I ten problem trwa od zawsze. Natomiast przy zmianie temperatury najgorzej latem. Moja twarz I rece robia sie czerwone, twarz borodowa normalnie. A w glowie mam uczucie cisnienia jal by mialo zaraz cos wybuchnac. Nie moge jechac na wakacje do cieplych krajow bo jest to dla mnie meczarnia. Czy jest ktos w stanie mi pomoc.?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nadciśnieniem tętniczym. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.