Czerwona wysypka na dekolcie i szyi po kuracji Tetralysal

Dzien dobry! Od półtora miesiaca żazywam tetralysal na trądzik. Skóra twarzy mi się poprawiła, prawie nie mam wyprysków. Ale na 10 dzien od początku kuracji tetralysalem zauwazylam czerwona wysypke na dekolcie i szyi (nigdy wcześniej tego nie miałam). To bardzo male krostki z ropnymi czubkami, które pękają podczas wycierania ręcznikiem. Na kolejnej wizycie dermatolog znowu wypisał mi Tetralysal i do tego przeciwalergiczne tabletki Jovesto. Ale niestety wysypka nie znika. Co mam robic?

Proszę odstawić tetralysal , jeśli wysypka zniknie to będzie wyznacznikiem tego czy to ten lek spowodował zmiany skórne.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska