Czerwona wysypka na twarzy u 5-miesięcznego synka

Witam mój synek ma 5 miesiecy karmiony jest mm enfamil. od kilku dni pojawiła sie na jego twarzy wysypka czerwone krostki na policzkach , brodzie i malutkie na cczole (praktycznie niewidoczne) co to może być ? synek rozszerzana diete ma juz od 3,5 msc nic nowego nie podawałam mu . z początku myslałam ze to podrazenieni od sliny i koca który notorycznie wsadzał do buzi ale został mu zabrany . prosze o odpowiedz martwie sie a do lekarza moge zadzwonic po niedzieli . dziękuj1 Marta P.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wysypkę powinien ocenić pediatra, bez obejrzenia zmian trudno postawić przybliżoną diagnozę.
Pozdrawiam