Czerwona wysypka u 4-tygodniowego dziecka

Nasz synek ma 4 tygodnie. Na jego brzuszku po dwóch stronach pojawiły się czerwone linie w kształcie litery "L". Nie takie duże plamiaste ale jakby jednolita kreska. Nie ma żadnych wyprysków. Nie boli go to. Zaczyna się na wysokości paru centymetrów od pachy a kończy w kierunku poniżej pępka. Dłuższa jest pionowa linia a krótsza pozioma. Szeroka na jakieś 2-3 milimetry. Kupy robi normalnie. Zastanawiamy się czy to nie z wysiłku ...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny opisanych zmian, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Sugeruję, by dziecko ocenił specjalista pediatra.