Czerwona wysypka wokół rany po laparoskopowej operacji wyrostka

Witam jestem świeżo po operacji wyrostka laparoskopowo. Rany są świeże nie swedza. Dwie rany z trzech mają do okola wysypke taki jak by kręg a w środku rana. Wysypka jest czerwona, swedzaca i chce zapytać czy to normalne bo wizytę kontrolna mam dopiero za tydzień! Jak dla mnie rany nie wyglądają za ładnie mimo że mam antybiotyki itd. Dziękuję

Powinna Pani zwrócić się o pomoc do chirurga, który Panią operował. Być może, wysypka jest wynikiem uczulenia na przyklejane serwety operacyjne lub środki stosowane do dezynfekcji rany.

Prof. dr hab. JarosĹaw Leszczyszyn

Szanowna Pani - proszę spróbować maść TRibiotic na zajęte miejsca 2-3 x dziennie wraz z opatrunkiem.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, Kraków
Specjalista chirurg, onkolog, gastrolog