Czerwone bąbelki i krostki na policzkach u niemowlaka

Dzień dobry! Moja 4-miesieczna córka ma na policzkach, a właściwie na jednym policzku skupisko czerwonych, szorstkich bąbelków, krostek. Byłyśmy u lekarza pediatry i pani doktor powiedziała nam, że to od zmiany powietrza. Może to i prawda, bo jak byłyśmy na spacerze, to na drugi dzień wyszły jej te krostki na drugim policzku, tyle że nie są w skupisku a oddalone od siebie. Sama już nie wiem, czy ma na to wpływ powietrze. To skupisko tych krostek na jednym policzku utrzymuje się ponad dwa miesiące, a na drugim nie zawsze jej wychodzą. Smarowałam je kremem pielęgnacyjnym Penaten, bo tak pani doktor kazała i na krótki czas jej zeszły, ale teraz znowu się pokazały. Dodam, że córka jest kąpana w Oliatum, a buźkę i ciało po kąpaniu smaruję jej oliwką Penaten. Proszę o pomoc, czy coś innego może być przyczyną powstawania takich zmian na policzkach u niemowlaka lub co może wywołać takie zmiany. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, jest również mniej odporna na patogeny. Jeżeli lekarz, który miał możliwość obejrzenia opisywanych przez Panią zmian stwierdził, że zmiany wynikają z warunków atmosferycznych, jest to możliwe. Proszę pamiętać, że bez możliwości badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania. Jeżeli jednak po kilku dniach efektu nie będzie, konieczna będzie ponowna wizyta u pediatry i ponowna ocena skóry maluszka. Powodem mogą być warunki atmosferyczne, ale również  produkty pokarmowe, czy stosowane produkty pielęgnacyjne.

Pozdrawiam