Czerwone gardło i drobne wybroczyny oraz ucisk w klatce piersiowej

Witam Od 5 dni mam mocno czerwone gardlo, sa tez drobne wybroczyny i wdoczne naczynia krwionosne. Gardlo nie boli jakos bardzo, czuje je po prostu. Dzis zaczelo mnie uciskac w klatce piersiowej, zle mi sie oddycha, a najgorzej na lezaco. Goraczki nie mam. Czy sa jakies leki bez recepty, ktore mga pomoc, czy musze isc do lekarza? Te dusznosci sa dsc meczace, ale z drugiej strony nie mam zandej goraczki. Pozdrawiam

Witam,
możliwe zakażenie wirusowe dróg oddechowych.
Proponuję postawę wyczekującą i leczenie objawowe np. tabletki do ssania na gardło, inhalacje, spanie na podwyższeniu - jeżeli w ciągu 7 dni objawy nei ustąpią lub nasilą się, proponuję wizytę u lek. rodzinnego

pozdrawiam