Czerwone grudki na tylnej ścianie gardła a podejrzenie raka

Witam. Od kilku miesiecy nie pokoi mnie stan mojego gardla. Pojawiły sie czerwone grudki na tylnej scianie gardla, wydaje mi sie ze mam grudki przed migdałkiem i na luku podniebiennym oraz sine naloty. Czy takie zmiany moga byc powodem nowotworu? Bylam kilkanascie razy z tym u lekarza Gp i on nic nie widzi a ja mam z tylu gardla po jednej stronie jakby pecherzyk. Niestety czekam na wizyte laryngologa z 3msc. Za miesiac bede w polsce wiec zamierzam isc do lekarza. Czy to moze byc rak gardla?

Magdalena StusiĹska

Nowotwory nosogardła są wielką rzadkością, zwłaszcza w młodym wieku. Opisane objawy raczej nie wskazują na nowotwór, więc można spokojnie poczekać na konsultację laryngologiczną.

Małgorzata Panek

Bez obejrzenia zmian nie mogę powiedzieć czym one są.
Proszę zgłosić się do laryngologa.
Pozdrawiam