Czerwone grudki w jamie ustnej

Witam otóż od niedawna mam takie czerwone gródki w jamie ustnej.Boję się że to coś poważnego . Nie boli mnie ani nie przeszkadza . Miałem tak już wczesniej od zimnej wody ale znikło. Co to może być. Jest taka mała gródka w ok.małego jezyczka i na sciance przełyku

Zwykle są to grudki chłonne - czyli tkanka limfoidalna. Powiększają się np. podczas infekcji lub po narażeniu na niekorzystne czynniki. Warto jednak pokazać lekarzowi podczas kolejnej wizyty