Czerwone i łuszczące się powieki

Witam, moje powieki są czerwone i łuszczą się. Co mam zrobić by się nie łuszczyły? Okuliści i inni lekarze nie potrafili zapobiec tej dolegliwości.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zaczerwienienie i łuszczenie się skóry powiek może mieć wiele przyczyn, w tym najbardziej prawdopodobne są infekcyjne i alergiczne. Przede wszystkim proszę zatem zanalizować wszystkie kosmetyki, które stosuje Pani na skórę/w okolicy oczu (kremy,toniki, mydła, tusze, cienie, linery, itd.), nawet jeśli stosuje je Pani od dawna. Po drugie proszę je po kolei odstawiać - najpewniej za którymś razem objawy ustąpią.