Czerwone i suche plamki na szyi oraz dekolcie u 4-miesięcznego dziecka

Mój 4 miesięczny synek ma czerwone suche, plamki na szyi i dekolcie, jedna pojawiła się też na zgięciu łokciowym. Wykluczyłam już z diety nabiał , probowałam natłuszczać owe zmiany nietety bez skutku. Jak sobie z tym poradzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc się wypowiedzieć konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, być może jest to uczulenie na pokarm ale nie można wykluczyć innych przyczyn. Np. może to być atopowe zapalenie skóry, czy nie był ostatnio zastosowany nowy proszek do prania itp? Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.