Czerwone, swędzące krosty przy poceniu się

Witam mam czerwone swedzone krosty jak sie spoce albo przy wysiłku fizycznym czerone plamy na szyi i po twarzy to chyba pokrzywka jest? czy to kiedys samo zejdzie?? i nie musze tego leczyc?

Aleksander Ropielewski

Tak, wskazuje to na pokrzywkę, jednak bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej porady odnośnie leczenia. Ważne jest stosowanie przewiewnych tkanin dobrze odprowadzających wilgoć oraz dbanie o higienę skóry. Zmiany typu pokrzywki zwykle ustępują samoistnie po ustąpieniu działania czynnika wywołującego. Jeżeli jednak są to zmiany pojawiające się od dawna proszę zgłosić się do dermatologa.