Czerwone i swędzące plamy w okolicach nosa

Witam. Kiedyś w okolicach nosa raz na jakiś czas pokazywały mi się czerwone plamy, które swędziały. Obecnie mam je cały czas, tzn. na chwilę się zagoją a po paru dniach wracaja. Przy podrapaniu powiększają sie, swędza. Zawsze najpierw w okolicy nosa się pojawia, potem czoła. Mój dermatolog przepisuje antybiotyki, które pomagają na kilka dni. Raz słyszę,że to trądzik, rózowaty, może łzs a ostatnio, że może alergia. Proszę o pomoc.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ciężko się odnieść do pytania bez obejrzenia zmiany. Swędzenie bardziej sugeruje alergię lub infekcję grzybiczą. Sugeruję wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Po obejrzeniu zmian i ich zbadaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.