Czerwone i swędzące plamy wokół brodawki sutkowej i guzek pod pachą

trzy dni temu na lewej piersi , powyzej i ponizej brodawki sutkowej pojawily sie dwie czerwone plamy, srednicy ok. 2cm, swedza a przy ucisku odczuwam bol, wczesniej pod lewa pacha wyczuwalam bolacy guzek, byc moze byly to powiekszone wezly chlonne. jaka moze byc diagnnoza?do jakiego lekarza najlepiej sie z tym udac?
ponad rok temu

Witam! W tej sytuacji najlepszym postępowaniem będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania zdecyduje o dalszym postępowaniu. Opisane objawy mogą być np. reakcją na użądlenie przez jakiegoś owada lub wynikiem zapalenia sutka.