Czerwone i szorstkie miejsce na policzku u niemowlaka

Witam. Mam pytanie moja 5-miesięczna córeczka ma czerwony policzek i szorstki. Lekarz powiedział żeby natłuszczać miejsce, ale to nic nie pomaga a zrobiło się jeszcze bardziej czerwone. Co to może być? Co mam robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Może to atopowe zapalenie skóry lub inne zmiany o podłożu alergicznym, bez obejrzenia zmiany nie można nic stwierdzić. Proszę postępować wg zaleceń lekarza i konsekwentnie natłuszczać to miejsce. Wprowadzała Pani ostatnio jakieś nowe posiłki? proszę zwrócić uwagę na związek podania nowego warzywa/owocu etc z nasileniem zmian.