Kobieta , 22 lata Od jakiegoś czasu mam czerwone i zimne dłonie, często spocone, czasami lekko sinawe lub czerwone paznokcie i rzadko, tak jak dzisiaj, lekko spuchnięte palce. Nawet nie widać, że są spuchnięte, ale czuję to. Mam tachykardię, poza tym badania EKG jakieś pół roku temu badania krwi i moczu wyszły idealnie, ciśnienie mam w normie. Leczę się na nerwicę lękową, czy nerwica może powodować zmianę w wyglądzie dłoni i to, że są zimne lub lekko spuchnięte?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

WItam,

jeżeli leczy się Pani objawowo czyli farmakologicznie to niektóre medykamenty maję bardzo różne działania uboczne, więc taka możliwość istnieje.
Jeżeli jednak leczy się Pani psychoterapeutycznie to takie reakcje nie powinny wystąpić.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Witold Gojżewski 33
Mgr Witold Gojżewski Psycholog, Poznań 33 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią, opisane przez Panią objawy mogą mieć charakter nerwicowy. Uważam, że powinna Pani skonsultować się z psychologiem bądź psychoterapeutą (w PZP lub prywatnie). Nie należy oczywiście zapominać o diagnostyce typowo medycznej. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Manicure i pedicure

Naturalne sposoby na zdrowe i piękne paznokcie

Naturalne sposoby na zdrowe i piękne paznokcie

Cel: zdrowe i zadbane paznokcie Piękne i zdrowe paznokcie to marzenie niemal wszystkich kobiet. Nie każda z nas może jednak się nimi pochwalić. I to nie dlatego, że o nie dba o nie, ale dlatego, że wcale nie jest to takie proste. Paznokcie łamią się,...