Czerwone kropki na skórze wokół oczu

Witam! Dzisiaj gdy obudziłem się rano, na skórze wokół oczu (góra, dół) pojawiły się czerwone kropki. Co może być tego przyczyną? Ostatnio zacząłem używać nowych kosmetyków, tj. płyn do demakijażu oraz krem matujący dla skóry trądzikowej.

Piotr Pilarski

Może to być podrażnienie od nowych kosmetyków. Ciężko powiedzieć dokładnie co to może być bez zbadania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, jak najbardziej może to być objaw uczulenia na nowe kosmetyki. Proszę je odstawić i obserwować czy zmiany wokół oczu się cofają. W razie braku poprawy zalecam wizytę u lekarza.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica