Czerwone kropki na twarzy, wymioty i bóle brzucha u dziecka

Syn (13 l.) narzekał na ból brzucha, po kilku godzinach zwymiotował, a na twarzy - zwłaszcza na brodzie - pojawiły się czerwone płaskie kropki o kolorze intensywnej wiśni. Co to może być ? Chętnie prześlę zdjęcie. Pozdrawiam, Michał

proszę sprawdzić czy na ciele w innych miejscach nie pojawiły się takie sino -wiśniowe kropki (wybroczynki) jeśli gorączkuje, wymiotuje , boli go głowa? to proszę zglosic się do lekarza.
jeśli plamki tylko na brodzie i czuje się dobrze to tylko obserwować .