Czerwone krostki na nogach i dłoniach

Mam problem z czerwonymi krostkami na nogach i dłoniach. Mają one postać czerwonego rumienia o srednicy ok 1 cm , w srodku mała końcówka . Rumień jest obrzmiały. Po wycisnięciu koncówki piecze i wydobywa się z niej woda lub ropa. Nie jest to typowy pryszcz. Krosty nie powstają w mieszkach włosowych, nie są to ukąszenia owadów. Do tej pory nie maiłem problemów z alergiami. Jestem osoba aktywną, cwiczę siłowo, mam zbilansowaną dietę, nie mam nałogów. Dziekuję z pomoc.

witam
zmiany na rękach i nogach są charakterystyczne w zarobaczeniu organizmu, szczególnie tasiemcem. Nie wiem gdzie Pan mieszka, bo zaprosiłabym Pana na analizę żywej kropli krwi do Rzeszowa. Najczęściej już w pierwszym badaniu widać larwy pasożyta. To co napisałam, jest oparte na moim doświadczeniu. Sugeruję ten kierunek.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl