Czerwone krostki na podniebieniu i gardle po stosunku oralnym

Jestem dwa dni po stosunku oralnym i zauwazylam powiekszenie wezlow chlonnych oraz czerwone krostki na podniebieniu i gardle. Mam rowniez goraczke i trudnosci w przelykaniu? czego to sa objawy i jak to leczyc?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niewątpliwie doszło do infekcji górnych dróg oddechowych.
Niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który oceni zmiany w jamie ustnej i w obrębie migdałków. Być może niezbędny okaże się wymaz z gardła (w celu ustalenia konkretnego patogenu).
Z pewnością wymagane jest wdrożenie leczenia, które nie jest możliwe bez badania i ustalenia diagnozy.