Czerwone krostki na żołędzi, a pod nim białe plamki. Co robić?

Witam. Od pewnego czasu mam problem z penisem, mam na żołędzi czerwone plamki, napletek jest zaczerwieniony, a pod żołędzią mam jakby białe krostki i oraz biały nalot, który można usunąć (coś jakby naskórek?). Dodam jeszcze, że czasami dotknąć się nie mogę, bo odczuwam ból w tym miejscu. Po uprawianiu seksu bądź masturbacji, to staje się uciążliwe, ponieważ swędzi i brzydko wygląda. Dodam, że ja i moja partnerka dbamy o higienę bardzo dobrze. Ogólnie cierpię na łuszczycę płytki paznokciowej. Nie mam dużej infekcji i jest prawie niewidoczna. Czy mogłem zarazić penisa? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem, co mam robić. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Objawy, które Pan opisuje, mogą wskazywać na zakażenie grzybicze. Namawiałabym do wizyty u lekarza dermatologa, wraz z partnerką, w celu wykonania badania mikologicznego.

Drugim problemem poruszanym jest łuszczyca. Choroba ta ma charakter przewlekły. Może być zlokalizowana tylko w obrębie płytek paznokciowych, ale po pewnym czasie może również występować w innych - typowych lokalizacjach. Jedną z nich jest okolica narządów płciowych. Nie można łuszczycy przenieść z jednego miejsca w drugie - to jest Pana choroba, która raz może się pojawić na łokciach, raz na penisie, a kiedyś może również pojawić się tarczka w obrębie skóry owłosionej głowy. Dotykanie więc penisa nie wpływa na pojawienie się tam zmian. Tak samo, jak nie może Pan łuszczycą zarazić innych osób.