Czerwone krostki na żołędziu

Witam. Wczoraj i przedwczoraj odbywałem stosunek z moją partnerką. Jest to moja pierwsza partnerka. Mam 24 lata. Po tym stosunku pojawiły mi się malutkie krostki czerwone na żołędziu oraz napletek lekko podpuchł i też jest na nim takich parę krostek. Miałem coś takiego 2 lata temu, też po stosunku. Teraz odczuwam lekkie swędzenie i wcześniej też takie odczuwałem. Co to może być i co mogę zrobić ?

Witam serdecznie!
Zmiany prącia mają charakter zapalny. Niestety bez dokładnego obejrzenia zmiany i uszczegółowienia wywiadu nie jestem w stanie określić na jakim podłożu doszło do ich powstania. Prawdopodobna jest reakcja alergiczna oraz infekcja grzybicza.
Wspominasz, że nie po raz pierwszy doszło do ich wystąpienia. Zastanów się, czy nie użyłeś podobnego preparatu do higieny czy prezerwatywy tego samego rodzaju co poprzednim razem. Jeśli tak tłumaczyłoby to reakcję alergiczną.
Jeżeli partnerka skarży się na świąd okolic intymnych, bardziej prawdopodobna jest jednak infekcja grzybicza.
Konieczna jest wizyta u dermatologa, który określi charakter zmian i zleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.