Czerwone krostki na żuchwie i szyi

Witam Mam 32 lata i co jakiś czas mam problemy z czerwonymi krostkami na żuchwie i szyi. Sytuacja powtarza się tak co rok, półtora. Proszę polecić mi jakąś dobrą serie kosmetyków. Nie pamiętam nazwy preparatów, które wcześniej poleciała mi lekarka. Pamiętam tylko, że była to seria produktów , które można kupić tylko w aptece . Proszę o pomoc.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli wypryski pojawiają się regularnie - proszę zwrócić uwagę na okoliczności ich powstawania, być może wtedy uda się Pani wyeliminować czynnik inicjujący. Na wystąpienie zmian opisanych przez Panią wpływ może mieć np noszenie szalików i golfów oraz depilacja woskiem włosków na brodzie.
Wg refleksologii, wypryski w okolicy żuchwy mogą świadczyć o zmianach hormonalnych - zalecam wizytę u ginekologa-endokrynologa.
Spośród usług gabinetowych pomóc może seria zabiegów z użyciem peelingu kawitacyjnego oraz zabiegi kwasowe z kw.salicylowym.
Do pielęgnacji domowej zalecam na początek serię effaclar la roche possay, stosowanie olejku z drzewka herbacianego punktowo na zmiany.