Czerwone krostki u dziecka a skaza białkowa

Witam, moj syn ma 2,5 miesiąca. 5 tygodni temu na buzi pojawiły się czerwone plamki, potem krostki na podłożu rumieniowym i ciemieniucha. Szybko zajęły całą buzię, na policzkach zrobił się strup. Pediatra stwierdziła łojotokowe zapalenie skóry, dermatolog potwierdziła i przepisała Advantan i Clotrimazol. Jak posmaruje to na 2 dni jest spokój a potem znowu wyskakują . na czole, skroniach i trochę na policzkac. Na brzuchu drobna, zaczerwieniona kaszka. Czy może to być skaza bialkowa?

Witam. Skaza białkowa ujawnia się najczęściej w 2.-3. miesiącu życia dziecka, więc istnieje możliwość, że reakcja ta może być spowodowana alergią na białka mleka krowiego. Jeśli karmi Pani piersią, proszę spróbować wyeliminować z diety mleko i jego przetwory (sery, jogurty, kefiry, masło, śmietanę) i obserwować dziecko. Na efekty trzeba poczekać około 3-4 tygodni dlatego proszę uzbroić się w cierpliwość. Jeśli objawy nie ustąpią, proszę udać się do lekarza.