Czerwone krostki wokół ust i nosa

Dobry wieczór, Od 8 miesięcy pojawiają mi się na skórze wokół usti w okolicach nosa małe czerwone krostki, zlewające sie w grudkowata calość. Swedzą, a przy drapaniu sprawiają wrażenie posiadania korzeni...(chodzi mi tu o uczucie, które się prz tym pojawia). Chodziłam już do wielu dermatologów i każdy stwierdził, ż to uczulenie. Stosowałam najprzerózniejsze maści, ale jak tylko przestaje je stosowac, to objawy wracają z nasileniem... Nie wiem już sama co mam robic...

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety na podstawie samego opisu ciężko jest cokolwiek więcej powiedzieć. Mogę jedynie zaproponować aby poszukała Pani czynnika uczulającego i najlepiej w tej kwestii udać się do alergologa.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.