Czerwone krostki z jednej strony ciała u rocznego dziecka

Witam. Pytanie dotyczy dziecka,które ma rok i 3 miesiące. Na ciele u mojego syna(prawa strona brzucha i klatki piersiowej i prawa strona uda) ok.3 tygodnie temu zauważyłam u syna wysypkę-czerwone krostki w jednym kierunku ciała czyli prawej strony brzucha,klatki piersiowej. Na dzień dzisiejszy również ma charakterystyczne czerwone krostki na prawej stronie uda(strona przednia uda). Bez objaw gorączki u syna ani zmian w zachowaniu(rozdrażnienia,drapania tych krostek) udaliśmy się z tym do lekarza pierwszego kontaktu czyli pediatry. Pediatra nie stwierdził nic szczególnego,wykluczył choroby zakaźne. Syn nie ma żadnych objawów oprócz tej wysypki. Na dzień dzisiejszy wysypka odkąd pierwszy raz ją zauważyliśmy powiększyła się i zlała w czerwone krostki plamki.Wykluczyłam detergenty,dietę wysypka nie znika. Minął prawie miesiąc a wysypka nabiera tempa. Co zrobić,gdzie udać się na badania? Czy to mogą być pasożyty bądź wysypka na tle bakteryjnym choć synka to nie swędzi i nie ma objawów innych prócz wysypki,która się zaostrza na dalsze części ciała tylko po stronie prawej(w jednym kierunku). Proszę o odpowiedź do jakiego specjalisty mogę się udać,bardzo mnie to martwi. Dziękuję bardzo serdecznie. Pozdrawiam-mama dziecka.

Dzień dobry, proszę udać się do alergologa lub dermatologa dziecięcego celem wykonania testów uczuleniowych, być może problem nie leży w diecie lub środkach czyszczących.