Czerwone krosty na nogach, rękach i plecach

witam,od tygodnia mam mocno czerwone krosty na nogach lydki i uda oraz miejscami na plecach i rekach,krosty swedza i kluja jak ich drapie to luszcza sie i widac ze sa suche,
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie, być może powodem zgłaszanych dolegliwości jest reakcja uczuleniowa na jakiś czynnik pochodzący z otoczenia ( np.kosmetyk) bądź skladnik jedzenia. Warto obserwować, w którym momencie zmiany się nasilają.Można także stosować dietę eliminacyjną. Doraźnie polecam emolienty do stosowania na skórę wrażliwą.

Witam,
z opisu wynika, że jest to rodzaj alergii - wyprysk rozsiany.
Proszę zastosować:
1. emolienty
2. cetalergin 2x1tabl
jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu 10 dni proszę zgłosić się do dermatologa.
Pozdrawiam