Czerwone krosty na pośladkach i udach

Witam ! Mam bardzo wstydliwy problem ponieważ dokuczaja mi duże czerwone krostki na posladkach i udach. Wiem na pewno, ze powodem nie są płyny, ani bielizna. Mam je od roku, czasem jest ich więcej czasem mniej. Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem w innych partiach ciała. Nie mam pojęcia jakie tabletki/kremy stosować . Z góry dziękuję.

Zazwyczaj u podłoża takich zmian w tych okolicach leży zjawisko rogowacenia przymieszkowego. Przyczyną jest uwarunkowanie genetyczne. Można temu zaradzić. Po pierwsze i najważniejsze - nie wolno wyciskać, drapać itp. Po drugie - krem złuszczający (np. Squamax) 1x dziennie wieczorem (2-3 miesiące). Po trzech miesiącach, jeśli jeszcze coś będzie - kontrola u dermatologa.

Witam,

Nie można postawić diagnozy nie widząc Pani zmian.
Leczenie zaproponowane przez Doktora jest bardzo skuteczne o ile ma Pani to schorzenie. Proszę jednak uzbroić się w cierpliwość przy jego leczeniu.
W celu potwierdzenia radziłabym udać się do dermatologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Osipowicz