Czerwone, łuszczące się pryszcze a łuszczyca

Dzień dobry. Jestem 44 letnim mężczyzną. Trzy tygodnie temu pojawiły się na brodzie pryszczki. Dwa tygodnie temu zaczęły zmiemiać się w strupki 0,5 cm. Próbowałem smarowałem je najpierw Alantanem, potem Clotrimazolum, a teraz próbuję aloesu. Nic nie pomaga. Z pewnością niepotrzebnie je zrywałem, ponieważ po kilku h i tak się pojawiały. Nadmieniam, że czasami w ciągu roku pojawiają się na łokciach i dłoniach czerwne plamki, które same znikają. Mój dziadek miał łuszczycę. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Jeśli dziadek miał łuszczycę, możliwe, że i Pan ją ma, a możliwe, że nie. Na podstawie samego opisu nie da się powiedzieć na pewno.
Alantan, Clotrimazol, aloes... czy nie czas pójść wreszcie do dermatologa?