Czerwone oczy u niemowlaka – co powinnam dalej robić?

Witam! Przez niedopatrzenie moje i farmaceuty wlałam kilka kropel olejku O*** do nawilżacza powietrza. Po kilku godzinach oczy mojego miesięcznego synka stały się zaczerwienione i dziecko płakało, było niespokojne. Dopiero po fakcie doczytałam się, że takiego olejku nie wolno stosować u niemowląt. Co mam teraz zrobić? Czy zaczerwienienie samo zniknie, czy konieczna jest wizyta u lekarza? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W takim przypadku najlepiej przemyć niemowlakowi oczy solą fizjologiczną - dość obficie, powinno to złagodzić dolegliwości. Jednak w przypadku, gdy maluch w dalszym ciągu będzie płaczliwy, niespokojny - należy skonsultować się z pediatrą.

Serdecznie pozdrawiam!