Czerwone oko po przeziębieniu u dziecka

Dobry wieczór! Mam pilne pytanie. Moje dziecko od trzech dni miało gorączkę, kaszel, na początku wymioty. Przy temp. 39st miał podawany ibuprofen dla dzieci. Teraz praktycznie wrócił do zdrowia, troche kataru zostało ale w jedno oko jest bardzo czerwone - jakby wylew naczyniowy. Drugie oko delikatniej ale też. Niestety nie mogę iść w tym momencie z dzieckiem do lekarza bo sama jestem chora. Mam pytanie czy to moze byćcoś bardzo poważnego? Jeśli tak - zrobię wszystko by skontaktować dziecko z lek

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym udanie się z dzieckiem do lekarza. Lepiej aby dziecko obejrzał lekarz i wykonał bezpośrednie badanie.